Şu anda Kanada’nın British Columbia eyaletinde, dev bir katran kumulu petrol boru hattına karşı bir mücadele veriliyor. Hattın şirketi Kinder Morgan’a karşı mücadelenin öncüleri, yerli İlk Uluslar ve hattın etrafında yaşayan topluluklar.

Kinder Morgan’ı durdurma mücadelesi gezegende verilen en yaşamsal iklim mücadelelerinden biri. Petrol boru hattına yerel muhalefet devasa. Bu hafta Vancouver kentinin sokaklarında 10 binlerce kişi yürüdü ve şimdiye kadar yüzden fazla kişi giriştikleri doğrudan eylemler üzerine tutuklandı. Ancak, bize ve dayanışmaya ihtiyaçları var.

Şimdi doğrudan Kanada Elçiliklerine mesaj gönderebilir, Kinder Morgan boru hattının iklimimizi tahrip, yerli halkların haklarını ihlal edeceğini ve Kanada’nın itibarını zedeleyeceğini söyleyebiliriz. Elçiliklerin bilgiyi doğrudan ulusal hükümetlere geçtiğini biliyoruz, yani mesajımızın Ottowa’ya, Kanada hükümetinin kulağına gideceğinden eminiz.

Kinder Morgan’ı protesto eden topluluklarla omuz omuza durur musunuz? Justin Trudeau’ya mesajınızı verin.

Kamuoyu muhalefeti devasa olsa da, bu boru hattının arkasında Justin Trudeau hükümetinin güçlü desteği var. Binlercemiz Kanada elçilikleriyle irtibata geçecek olursak, Justin Trudeau hükümetine dünyanın kendisini izlediğini göstermiş oluruz: “Kinder Morgan boru hattına desteğiniz, iklimimizi tahrip, yerli halkların haklarını ihlal edecek ve Kanada’nın küresel çapta itibarını zedeleyecek.”

Justin Trudeau gibi politikacılar yanlış kararlar verdiğinde, iş bizim gibi insanların doğru yolu göstermesini gerektiriyor. Her zaman olduğu üzere şimdi de ihtiyacı olan topluluklarla omuz omuza duracağız. Bu sefer kulağımızı da sesimizi de Kanada’da Kinder Morgan’a karşı direnen topluluklara vereceğiz, çünkü bu sadece Kanada’nın meselesi değil, milyonlarca ton CO2’nin atmosfere salınmasını durdurmak için bir mücadele. Haydi, omuz omuza duralım ve güçlü müşterek sesimizi mücadeleye katalım.

Ülkenizdeki Kanada Elçiliği’ne bir tweet göndererek yardımcı olur musunuz?