Sanayi Komisyonu’ndaki vekilleri arayarak derdimizi ilettik. “Zeytinlikler sanayi bölgesi değildir” dedik. Biz aradığımızda, “Haberi nereden aldınız, çok kişi aradı, iyi bir karar çıkacak.” dediler. Zeytinlik tanımını değiştiren madde tasarıdan çıktı!

Fakat zeytinlikleri imara açacak madde 4 komisyondan geçti. Yani “Başka yer bulamadım.” diyen gelip zeytinliklere tesis yapabilecek, kamu yararı gözetilerek zeytin ağaçlarının harap edilmesine izin verilebilecek. Kamu biz olduğumuza göre, neyin yararımıza olduğunu iletmek de bize düşüyor. Tasarıda kıyı ve meraları sanayi tesislerine açacak iki madde var. Kıyıları tesislere açan Madde 26 ve meraları açan Madde 30 komisyonda bugün görüşülecek. Sanayi sitelerini buralara taşımak için ihtiyaçları olan gayrimenkul yatırım ortaklığı hakkı veren madde 49 da listede yer alıyor.

Şimdi sadece oy verdiğiniz değil, bütün parti grup başkan vekillerini aramanın, hem geçirilen Madde 4’ün hem de konuşulan 26, 30 ve 49’un iptalini istemenin zamanı. Şimdi sesinizi, sizi temsil eden vekilinize iletme zamanı: “Üretim reformu pakedini çekin.”

Zira kıyılarımız, zeytinliklerimiz, meralarımız betonsuz da üretiyor.

unnamed