Dostlar,

Pazar günü, çok güzel bir insan seli ABD’yi baştan başa savurup geçti.

Washington’da, iklim, iş ve adalet için birlik çağrısıyla destansı bir protesto eyleminin ardından  bir nefeslenmek için oturdum, ve o sırada ülkenin dört bir yanında eylemler devam ediyordu; bir bakın:

18194739_10155301348012708_2146651005308045723_n

Washington’da 200 bin kişi iklim, iş, adalet diye sokakları doldurdu.

2

Altı kıtada ve ABD’de kıyıdan kıyıya yüzlerce kardeş yürüyüş yapılıyor. Yukarıda Şikago yürüyüşünü görüyorsunuz.

3

İklim değişikliği bir sağlık krizi olduğu için her yerde hemşireler katıldı yürüyüşlere.

Şimdiye kadar topladığımız en iyi fotoğrafların bazılarını görün ve ve umut ve birlik mesajımızın olabildiğince yaygınlaşmasında bize yardımcı olun.

Trump’ın başkanlığının ilk 100 günü insanlık için zordu. Ancak, bugün yenilmez bir umutla dolup taşıyorum: Yüzüncü gününü yılmaz bir direniş, yürek ve yaratıcılıkla andık.

Dün, sokaklarda Trump’ın fosil yakıt gündemine karşı hareketimizi sürdüreceğimizi kanıtladık; ve bu, resmin sadece bir parçası: Geçen hafta sonu yapılan Bilim için Yürüyüş ve Pazartesi yapılan 1 Mayıs grevleri direnişin bir çok cephede devam edeceğini gösteriyor.

Teklif edilen her yeni fosil yakıt projesini durdurmak için bastıracak ve ABD sathında kentler ve kasabalarda %100 yenilenebilir enerji inşa ettirecek iddialı yeni bir taban hareketlenmesi başlatmanın eşiğindeyiz.

İmparatorluğun Ölüm Yıldızı’nın hep vardır bir zaafı ve bunları arayıp bulmaya devam edeceğiz, yüzüncü gününde de bininci gününde de. Kim bilir, neler buluruz?

Israrla ayaktayız, her şeyi bu değiştirecek.

Şükranlarımla,

May

Türkçe’ye çeviren: Alidost Numan